DISTRICTS/Regions
West District
Alton-Beltline – Todd and Becky Shaw
Bethalto – Dennis and Jaimee Laughlin
Cahokia – Larry and Julie Ridenour
Collinsville – Travis and Melissa Watkins
Columbia-East Bridge – Larry and Julie Ridenour
E Alton – Flowing River – Todd and Becky Shaw
Granite City – Michael and Susie Mayberry*
Washington – Matt and Amy Smith
Waterloo – Matt and Amy Smith
Wood River – Cory and Amanda Kendall
 
North District
Bourbonnais – Rick and Glenna Sexton*
Cambridge – Troy and Donna Sullivan
DeKalb – Brandon and Autumn Nelson
Geneseo – Jerry and Marilyn Bosworth
LaSalle – Cres and Pam Rios
Manteno – David and Donna Hanners 
Plano – John and Sharon Todd
Rochelle – Moises and Aura Serrano 
Church Plant  – Rock Solid, Moline – 
Donald Grooms
 
North-East District
 
Alvin – Dan and Kim Hunt
Champaign – Chris and Teresa Smithey*
Danville – Cleveland Taylor
Paris – Chris and Crystal White
Pontiac – Kris and Kathleen Wattelet
 
Central District
Clinton – Mark and Kim Cooper
Galesburg – Sherman Jones
Kincaid – Jacob and Susan Skelton*
Lincoln – Mike and Beth Lake
Normal – Aaron and Annette Stine
Pekin – Rick and Christie Hill
Peoria – Lord’s Table – John Miller
Taylorville – Jerry and Amber Thorpe
 
South Central 1 District
Centralia – Nathaniel and Laura LeCrone
Fairfield – Chris and Cindy Vandergraph
Mt. Vernon – Harlan Road – Mike and Jenny Campbell
Mt. Vernon – LifePointe – Dave and Ruth Gregg
Salem – Brian and Brenda Mixon
Wayne City – Jeremy and Jamie Cline
Jarrod Barton*
South Central 2 District
Chauncey – Dwayne and Kris Sovdi
Clay City – Thomas and Janet Cody
Lawrenceville – Thomas and Janet Cody*
Robinson – Jake and Becky Popejoy
Church Plant: Covenant Grace, Lawrenceville –
Jerry and Sandra Polk
 
South District 1 
Anna – Philip Rexing
Brookport – Charles and Darla Tate*
Carbondale – Jamie and Susan Karales
Herrin – Daniel and Jordan Maples
Marion – Jarrod and Barbara Barton
Marion – ANC – Bruce and Pat Fox
Church Plant: Abide Church, Carbondale –
Justin and Keturah Dusch
 
 
South District 2
Benton – Rod and Pat Joplin
Logan – Rick and Wanice Fowler
Sesser – Fred and Donna Ping
Thompsonville – Brian and Brenda Mixon*
West City – Harol Whitlock
West Frankfort – Tod and Angie Parchman
 
South-East District
Carmi – Ken and Rita Rager
Carrier Mills – Jonathan and Serah Stevens
Eldorado – Brian and Jennifer Barrett
Equality – Peggy and Vern Winters
Harrisburg – Paul and Beth Taylor
Honey Comb – Harold and Ruth Miller*
McLeansboro – Terry and Deon Hall
Norris City – Charles and Zandra Waggoner
Ridgway – Jason Sork
Shawneetown – Randy Marianne Vaughn
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*District Overseer